Klub Dziecięcy Gminy Powidz poszukuje osób do pracy:
- Stanowisko: opiekun/opiekunka dziecięcy/dziecięca – 3 stanowiska w wymiarze 1 etat, 0,75 etatu, 0,75 etatu.
- Stanowisko: pomoc opiekuna/opiekunki (w tym czynności organizacyjne, porządkowe) – 2 stanowiska w wymiarze 0,75 etatu.
- Stanowisko : kadrowa – 1 stanowisko w wymiarze 0,25 etatu.
W przypadku wcześniejszego złożenia dokumentów w sprawie przyjęcia do pracy w Klubie czy to do Urzędu Gminy Powidz czy do ZSP w Powidzu osoby spełniające wymagania i zainteresowane, będą zapraszane na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się 9-16.09 po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny i miejsca spotkania.
Wymagane kwalifikacje:
A. Opiekun/opiekunka dziecięca.
Opiekunem/ka w klubie dziecięcym może być osoba posiadająca wyksztalcenie zgodne z art. 16 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, fragment, cyt.:
„art. 16. 1. Opiekunem w żłobku lub klubie dziecięcym może być osoba:
1) posiadająca kwalifikacje: pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego, pedagoga społeczno-wychowawczego, pedagoga wczesnej edukacji, terapeuty pedagogicznego lub
2) która ukończyła studia lub studia podyplomowe na kierunku lub
specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju, wspomaganie rozwoju dzieci w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej w żłobkach i przedszkolach, edukacja prorozwojowa, pedagogika małego dziecka, psychologia dziecięca, psychologia wspierania rozwoju i kształcenia lub psychologia wychowawcza.
2. Opiekunem w żłobku lub klubie dziecięcym może być także osoba, która odbyła nie wcześniej niż 2 lata przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun szkolenie z udzielania dziecku pierwszej pomocy oraz posiada co najmniej wyksztalcenie:
1) wyższe na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnienia związane z opieką nad małym dzieckiem lub jego rozwojem, i odbyła 80- godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności lub
2) średnie lub średnie branżowe oraz:
a) co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do lat 3 lub
b) przed zatrudnieniem jako opiekun w żłobku lub w klubie dziecięcym odbyła 280-godzinne szkolenie, z czego co najmniej 80 godzin w formie zajęć praktycznych, polegających na sprawowaniu opieki nad dzieckiem pod kierunkiem opiekuna, o którym mowa w ust. 1.
3. Jeżeli osoba, o której mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a, nie pracowała z dziećmi w wieku do lat 3 przez okres co najmniej 6 miesięcy bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun, zobowiązana jest w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na stanowisku opiekuna odbyć 80-godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności ”.
Mile widziane wymagania dodatkowe:
bardzo dobry kontakt z dziećmi, odpowiedzialność, wysoka kultura osobista i komunikatywność, cierpliwość, rozpoznawanie warunków i potrzeb rozwojowych i zdrowotnych dzieci, umiejętność pracy w zespole, umiejętności organizacyjne, dyspozycyjność, otwartość, kreatywność.
B. Pomoc opiekunki w żłobku – wymagania niezbędne oraz mile widziane.
Od kandydata na stanowisko pomocy opiekunki w żłobku wymaga się: pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych, ukończenia szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dziecku, doświadczenia w pracy z dziećmi, aktualnych badań sanitarno-epidemiologicznych, niekaralności za przestępstwa umyślne, niekaralności za przestępstwa na tle seksualnym, odpowiedzialność, komunikatywność, cierpliwość, umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność.
C. Kadrowa – wymagania niezbędne oraz mile widziane.
Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych, niekaralność za przestępstwo popełnione z winy umyślnej, co najmniej wykształcenie średnie, znajomość sprzętu komputerowego oraz programów komputerowych, znajomość zagadnień związanych z prowadzeniem spraw kadrowych, doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, praktyczne umiejętności prowadzenia spraw kadrowych pracowników, w tym szczególnie akt osobowych, przygotowywania dokumentów kadrowych, w tym umów i nadzór nad ich obiegiem, znajomość regulacji prawnych z zakresu:
administracji samorządowej finansów publicznych, prawa pracy, przepisów o ochronie tajemnicy państwowej i służbowej, kompetencja, rzetelność, kreatywność, umiejętność pracy w zespole.
Miejsce, termin i sposób złożenia dokumentów ww. stanowiska: osobiście w Urzędzie Gminy Powidz, ul.29 Grudnia 24 lub na adres e-mail ug@powidz.pl (z dopiskiem Klub Dziecięcy) Termin złożenia dokumentów upływa 09.09.2024 r. W przypadku przesyłek pocztowych decyduje data wpływu dokumentów.
Źróło obrazu wyróżniającego: https://teb.pl/kierunki/d/opiekun-w-zlobku-lub-klubie-dzieciecym/