Za nami XXVII Ogólnopolski Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

Relacja

Za nami XXVII Ogólnopolski Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Tegoroczna edycja odbyła się na kompleksie boisk do sportów plażowych w Przybrodzinie.

Po oficjalnym otwarciu przez Starostę Słupeckiego Jacka Bartkowiaka, Wicestarostę Czesława Dykszaka i Wójta Gminy Powidz Jakuba Gwita, rozpoczęto rozgrywki.

Sobotnia część Turnieju upłynęła na rywalizacji kobiet i par mieszanych. Na starcie stanęło sześć par kobiet, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Medale zdobyły pary:

1. Kamila Pawlak/Małgorzata Vlk – Bydgoszcz
2. Katarzyna Jusiak/Karolina Rakowska – Września
3. Klaudia Czaplińska/Klaudia Parczyńska – Powidz

Dodatkowo wśród zawodniczek rozlosowano gadżety klubów siatkarskich, wręczona została również nagroda specjalna dla najlepszej pary z Gminy Powidz, którą otrzymały Klaudia Czaplińska i Klaudia Parczyńska.

Wśród par mieszanych o medale walczyło 16 duetów. Mecze rozegrano systemem brazylijskim. Najlepsi okazali się:

1. Karolina Rakowska/Przemysław Lisiecki – Września
2. Kamila Pawlak/Mateusz Wołowicz – Bydgoszcz
3. Klaudia Parczyńska/Patryk Michalak – Poznań

W niedzielę na boisku rywalizowali mężczyźni. Do zawodów zgłosiło się 31 par. Na podium stanęli:

1. Marcin Wlazik/Przemysław Lisiecki – Września
2. Adrian Scigocki/Maciej Karolczyk – Bydgoszcz
3. Mateusz Wołowicz/Denis Marchenko – Bydgoszcz

Wśród zawodników zostały rozlosowane gadżety klubowe. Nagrodę dla najlepszej pary z Gminy Powidz zdobyli Bartłomiej Śliwiński i Bartosz Grześkowiak. Puchar dla najmłodszego zawodnika otrzymał 6-letni Jakub Gościniak z Torunia, a nagrodę seniora Turnieju Jarosław Konieczny z Gniezna.

Oprócz meczy w niedzielę na plaży pojawiły się dodatkowe atrakcje – dmuchany zamek oraz zmagania w speedball i na trenażerze strzeleckim przygotowane przez Klub Sportowy Libero.

Pomimo zmiennej pogody udało się dokończyć wszystkie rozgrywki. Dziękujemy zawodnikom za udział w Turnieju i znakomitą grę!

Serdeczne podziękowania należą się także Sponsorom i Partnerom wydarzenia.